आज:  | Tue, 25, Jun, 2024

भ्रष्टाचारमाथि सदाचार हावी

युथ अफ वीरगंज November 16, 2022मा प्रकाशित (१ साल अघि) ६८६८ पाठक संख्या

मधेस प्रदेशका मुख्यमन्त्री लालबाबु राउत गद्दीको भ्रष्टाचार प्रकरणको चौतर्फी बिरोध भएपछि सदाचारी कहलिएका रामनारायण कुर्मी तर्फ जनमत आर्कर्षित हुन थालेको छ ।

मधेस आन्दोलनको केन्द्रबिन्दु बनेको बिरगंजमा ६-६ महिना बन्द गरेर आफ्नो कद बढाएका मधेसवादी दलहरु बिरगंजबासीहरु संग गद्दारी गरेर जनकपुरलाई राजधानी बनाउन लागे ।

मधेसवादी दलहरुले बिरगंजलाई राजधानी बनाउने वाचा गरे पनि अन्तत धोखा पाए बिरगंजलाई राजधानी नबनाए पनि बिरगंजबाट निर्वाचन जितेका लालबाबु राउत गद्दीलाई मुख्यमन्त्री बनाएर बिरगंजको आन्दोलनलाई स्थगित बनाइयो । मुख्यमन्त्री बनेपछी आफ्नो गृह जिल्लालाई बिर्सेर उपेन्द्र यादवको निर्वाचन क्षेत्रमा बजेटको खोला बगाएर प्रदेशमा घोटालाको अनेकौं श्रृंखला खडा गरेको लालबाबु देश भित्र मात्र नभई विदेशमा समेत घृणाको पात्र बनेका छन् । समाजिक संजाल र युवाहरुको तारो बनेपछि निर्वाचन प्रक्रियाको दौडमा अगाडि रहेको नेपाली कांग्रेस पर्साका उप-सभापति रामनारायण कुर्मी प्रती आर्कषण बढन थालेको छ ।

पर्साको निर्वाचन क्षेत्र नं १ को २ बाट स्वतन्त्र उम्मेदवार बनेकोहरु पनि आफ्नो मिटर उठन नसकेको देखेर अन्तिममा मुख्यमन्त्रीलाई हराउनको लागि रामनारायण कुर्मी सदाचारी आचरणको भएकोले सहयोग गर्न सक्ने वातावरण बन्दै गएको छ ।