आज:  | Tue, 25, Jun, 2024

बिरगंज को यादगार सहकारी का संचालक १० करोड लिएर फरार बचतकर्ता मर्का मा

युथ अफ वीरगंज April 4, 2023मा प्रकाशित (१ साल अघि) ९१८१३ पाठक संख्या


बिरगंज स्थित रामगढ्वा १७ नं वडा मा रहेको यादगार बचत तथा ऋण सहकारी सस्था का संचालक फरार भएका छन। सर्वसाधारण जनता ले जम्मा गर्दै आएको रकम लिएर सहकारी का संचालक फरार भएका छन। एक बचतकर्ता का अनुसार सर्वसाधारण ले जम्मा गरेको लगभग १० करोड रकम लिएर संचालक समिति का अध्यक्ष राहुल सिंह तथा कोषाध्यक्ष बलराम साह फरार भएका छन। बिगत धेरै दिन देखि सहकारी मा रकम जम्मा गर्दै आएका रानिघाट निवासी अनिल स्वर्णकार ले बताएका छन। उनका अनुसार आफू ले कडा मेहनत गरि कमाएको रकम सहकारी का संचालक लिएर फरार भएको मा धेरै नै मर्का मा परेको बताए । घर खर्च कटाएर केही पैसा भबिस्य को लागि जम्मा गर्दै आएको मा त्यो पैसा पनि संहकारी का अध्यक्ष राहुल सिंह तथा कोषाध्यक्ष बलराम साह ले लिएर फरार भएका छन। उक्त सहकारी का मार्केटर रहेका धर्मेद्र रौनियार संग बुझ्न खोज्दा संचालक फरार रहेको बारे आफू जानकारी नरहेको बताए । बिगत दुई तीन महिना देखि सहकारी का कार्य शंकास्पद रहेको जानकारी पाउँदा बचतकर्ता ले पैसा निकाल्न खोज्दा सहकारी का कोषाध्यक्ष बलराम साह ले आफू स्थानिय भएको तथा आफ्नो घर यहि रहेको आफू नभाग्ने बताएर बचतकर्ता लाई आश्वासन दिएका थिए तर बिगत एक महिना देखि स्वम बलराम साह फरार रहेका छन।
विगत लामो समयदेखि संचालित सो सहकारी सँस्थामा रानीघाट, अशोकवाटिका, श्रीपुर, रामगढवा क्षेत्रका अधिकाँश सर्वसाधारणहरुले खाता खोली रकम बचत गर्दै आएका थिए ।