आज:  | Wed, 19, Jun, 2024

उमेन्स स्किल सेन्टरको १० औँ वार्षिकोत्सव कार्यक्रम बिरगंजमा भव्यता साथ सम्पन्न

युथ अफ वीरगंज August 25, 2023मा प्रकाशित (९ महिना अघि) ५४४० पाठक संख्या


बिरगंज, पर्सा- ८ भाद्र l

उमेन्स स्किल सेन्टरको १० औँ वार्षिकोत्सव कार्यक्रम बिरगंजमा भव्य रुपमा सम्पन्न भएको छ l

महिलाहरुलाई विभिन्न रोजगारीमुलक तालिम प्रदान गर्दै आत्मनिर्भर बनाउने उदेश्यका साथ उक्त संस्था वि.स. २०७१ सालमा स्थापना भएको थियो l

कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै वीरगञ्ज महानगरपालिकाका मेयर राजेशमान सिंहले महिलाहरुलाई आत्मनिर्भर बनाउन महानगरले क्षमता अभिबृद्धिका कार्यक्रम विशेष प्राथमिकतामा राखेर गरिरहेको बताउनुभयो l उहाँले स्किल सेन्टरसँग हातेमालो गर्दै वीरगञ्जका महिलाहरुलाई सक्षम र आत्मनिर्भर बनाउन कार्यक्रम संचालन गर्न आफू तयार रहेको बताउनुभयो । उहाँले उद्यम क्षेत्रमा महिलाहरुको सहभागिताले आफुलाई हर्सित तुल्याएको समेत बताउनुभयो l

कार्यक्रममा नेपाल उद्योग वाणिज्य महासंघका केन्द्रिय सदस्य सुबोध गुप्ता, नेउवासंघका मधेस प्रदेशका अध्यक्ष अशोक टेमानी लगायतका वक्ताहरुले कुनै काम पनि असम्भव नहुने भन्दै महिलाहरुले आटे पुरुष झैं हरेक काम गर्न सक्ने बताए l उनीहरुले उद्यम क्षेत्रमा महिलाहरुको सहभागिता बढ्दै गएको प्रति खुशी व्यक्त गर्दै आगामी दिनमा उद्योग बाणिज्य संघको नेतृत्व पदमा महिलाहरुको समेत सहभागिता हुनुपर्ने कुरामा जोड दिए l

संस्थाले आफ्नो स्थापनाकाल देखि नै महिलाहरुलाई स्वरोजगार बनाउन विभिन्न काम गर्दौ आएको उमेन्स स्किल सेन्टरकी अध्यक्ष चन्चला दासले बताउनुभयो l घर सम्हाल्ने महिलाहरुले बाहिर पनि नेतृत्व पदमा रहेर समेत काम गर्न सक्ने भन्दै उनीहरुको क्षमता अभिवृद्धि देखि आत्मनिर्भर बनाउने सम्म आफुहरु लागि परेको बताउनुभयो l

५ जना महिलाबाट स्थापना गरिएको सेन्टरमा हालसम्म २८ जना महिलाहरु रहेको अध्यक्ष दासले बताउनुभयो l १० वर्षको अवधिमा ४ हजार भन्दा बढी महिलालाई तालिम प्रदान गरिएकोमा ४ सय भन्दा बढी महिलाले उद्यम व्यापार गर्दै आइरहेको उहाँको भनाई छ l

कार्यक्रममा उमेन्स स्किल सेन्टरकी डाइरेक्टर लक्ष्मी कर्णले संस्थाले स्थापनाकाल देखि गर्दै आएको विभिन्न कार्यक्रमहरुको बारेमा जानकारी दिनुभएको थियो l यस्तै कार्यक्रममा शारिरिक रुपमा असक्त ३ जनालाई ह्विल चेयर प्रदान गरिएको थियो भने उद्यम क्षेत्रमा सफलता हासिल गरेका महिलाहरुलाई सम्मान गरिएको थियो l

सेन्टरकी अध्यक्ष चञ्चला दासको सभापतित्वमा सम्पन्न कार्यक्रममा बिरगंज उद्योग वाणिज्य संघकता अध्यक्ष अनिल अग्रवाल, बरिष्ठ उपाध्यक्ष हरि गौतम, सेन्टरकी डाईरेक्टर निभा दास, सुष्मा दुबेदी, अन्जु श्रेष्ठ सदस्यहरु अन्जला श्रेष्ठ, सपना अग्रवाल लगायतको सहभागिता रहेको थियो ।

कार्यक्रमको संचालन रोयल एकेडमीकी फ़ाउन्डर तथा सेन्टरकी सदस्य सबनम श्रेष्ठले गर्नु भएको थियो l