आज:  | Sat, 22, Jun, 2024

राैतहटमा हनुमान मन्दिर र ब्रह्मस्थानमा अज्ञात समुहद्वारा आगजनी

युथ अफ वीरगंज January 24, 2024मा प्रकाशित (५ महिना अघि) ९३६७ पाठक संख्या

राैतहट,१०माघ: रौतहटको ईशनाथ नगरपालिका वडा नम्बर ५ मा रहेको हनुमान मन्दिर र ब्रह्मस्थानमा आगजनी गरिएको छ ।जटहारा टोलस्थित सामुदायिक विद्यालयकाे प्राङ्गणमा रहेको हनुमान मन्दिर र विद्यालय नजिक रहेको ब्रहमस्थानमा मंगलबार राति अज्ञात समूहले आगजनी गरेको हो ।

आगजनीबाट हनुमानको मूर्ति र ब्रह्मस्थानमा क्षति पुगेको छ। जिल्ला प्रहरी कार्यालय राैतहटकी प्रवक्ता प्रहरी नायब उपरीक्षक एलिजा गिरीले घटनाको पुष्टि गर्दै कसैले पराल राखेर दुवै मन्दिरमा आगजनी गरेको अवस्था देखिएकाे बताईन् । घटनाबारे स्थानीयले प्रहरीलाई खबर गरेका थिए। लगत्तै जिल्ला प्रहरी कार्यालय रा‌ैतहटका प्रहरी उपरीक्षक महेन्द्रकुमार श्रेष्ठ र सशस्त्र प्रहरी उपरीक्षक माधव रेग्मी सहितको टोली घटनास्थल पुगेर छानबिन सुरु गरेको प्रहरी नायब उपरीक्षक गिरीले जानकारी दिइन् ।

स्थानीयवासीले सामाजिक सदभाव बिगार्न यस्ता अराजक गतिविधि गरिएको आरोप लगाएका छन् । उनीहरुले दोषीलाई खोजतलास गरी कडाभन्दा कडा कारबाही गर्न मागपनि गरेका छन् । आगजनीबाट क्षतिग्रस्त हनुमानजीको मूर्ति २५ वर्षअघि भारतको राजधानी दिल्लीबाट ल्याएर स्थापना गरिएको स्थानीयले जानकारी दिएका छन् ।