आज:  | Wed, 19, Jun, 2024

बिरगंजको पर्यटकीय स्थल भिस्वा डांंडा प्रचार प्रसार कै अभावमा ओझेलमा

युथ अफ वीरगंज April 26, 2024मा प्रकाशित (१ महिना अघि) ३४४५ पाठक संख्या


बिरगंजको पर्यटकीय स्थल भिस्वा डांंडा प्रचार प्रसार कै अभावमा ओझेलमा ।

बिरगंज महानगरपालिका वडा नं १५ मा अवस्थित एतिहासिक महत्व र पर्यटकीय स्थलको प्रचुर संभावनाले युक्त रहेको भिस्वा डांडा अहिले प्रचार प्रसारको अभावमा ओझेलमा परेको छ । बिरगंजको एउटा महत्वपूर्ण पर्यटकिय स्थलको रुपमा रहेको भिस्वा डाडा अहिले उदासिन रहेको छ । भिस्वा डाडा जहा हामी बुद्धको आस्था भनेर गर्व गर्छौ त्यहाँ अहिले पर्यटकको पर्खाइ र सरसफाइको अभाव ले ओझेलमा परेको छ ।

बिरगंजको घडिअर्वा पोखरी जस्तै भिस्वा डांडा भिडभाड बाट एक छिन शान्त बस्ने ठाउँ , योगा गर्ने , मर्निङ वाक गर्ने ठाउँ , पिकनिक मनाउने ठाउँ भएपनी सोचेको जस्तो विकास हुन सकेको छैन । त्यस्तै यहाँका जनप्रतिनिधि को रवैयाको कारणले पनि वषौ देखि यस्को विकास जुन गतिमा हुनुपर्ने हो त्यसो हुन नसकेको स्थानियहरुले बताउने गरेका छन ।

त्यस्तै मधेस प्रदेश सरकारले पर्यटन लाई आकर्षित गर्नका लागि भिजिट मधेस नेपाल अभियान’ सुरु गरेपनि त्यो अभियान कार्गर नभएर कागजमा मात्र सिमित रहेको देखिन्छ । यस्को उद्वारणको रुपम्मा बिरगंजको भिस्वा डांडा लाई लिन सकिन्छ । एउटा ऐतिहासिक,धार्मिक र पर्यटकीय स्थलहरुको प्रचुर संभावना बोकेको स्थल लाइ प्रचार प्रसार कै अभावमा ओझेलमा पारिएको छ ।

भिस्वा डांडा लाई जति प्रचार प्रसारमा पहल र प्रयास हुनुपर्ने हो त्यस्तो हुन सकेको छैन।यस लाई पर्यटकीय स्थलको रुपमा प्रचार प्रसार गर्ने हो भने सिमा संग जोडिएर रहेको भारतिय पर्यटक संगै आन्तरिक पर्यटकलाई आकर्षित गर्न ठुलो सहयोग हुने छ ।

तस्विरहरू :-